Jiří Hladík - Drůbež

Prihlasit | RSS |

Podmínky vylíhlého kuřete

Uchovávání vajec v přírodě před tím, než začne kvočna sedět má jiné a lepší principy než jaké praktikujeme i v těch nejmodernějších líhních. Líhnutí přirozeným způsobem se také dost zásadně liší od umělé inkubace. Samotné klubání a vylíhnutí je také jiné.

Rozdíl je v tom, že pod kvočnou není průvan jako v dolíhních.

 

Kvočna poskytuje kuřatům  kontaktní teplo. Je to jednoduché, prosté, a přesto jsme se při umělém líhnutí vydali zcela odlišnou cestou. Na tom ovšem nelze nic změnit. Je ale skutečností, že v přírodě má čerstvě vylíhlé kuře zcela jiné podmínky. Pokud by kuřata po vylíhnutí pípala stejně jako v dolíhních, byl by to tak výrazný signál pro predátory, že by dnes  kuřata, potažmo drůbež, a s nimi všichni nekrmiví ptáci dávno následovali osud brontosaurů. Toto pípání je    signál  pro vodiče,že se musí změnit něco zásadního.Pokud se tak nestane,pak je pro kuře lepší zemřít spolu s nemožným vodičem a dále tento šlendrián nereprodukovat.

 

Mokré kuře je velmi náchylné na prochladnutí. Je to stejné jako když vylezeme z vody. Může být teplo, ale pokud fouká vítr,  je nám chladno. Pokud namočíte kuře a dáte ho samotné na lísku jakékoliv velkokapacitní dolíhně, vcelku spolehlivě uhyne. Úspěšně přežije pod kvočnou, popř. v kontaktu s vejci a kuřaty. Vylíhlá kuřata při styku s kontaktním teplem  ihned ztichnou a dalších 24 hodin ani nepípnou. V této fázi, která není stresující, se velmi intenzivně vstřebává žloutkový váček, a kuře se celkově stabilizuje. Takto se kuřeti bez stresu dostává vše potřebné. Není problém si tuto vrozenou vlastnost v praxi ověřit.

Proto dnes většina líhní před překládáním vejce prohlíží a překládá pouze oplozená vejce se živými zárodky. Standardní počet vajec a tím pádem i přibližně stejný počet vylíhnutých kuřat umožní nastavit v dolíhních optimální podmínky.

 

Při naskladnění kuřat do hal cítí kuřata potřebu co nejrychleji najít zdroj tepla, což se v celoplošně vytápěných halách hledá dost těžko. Je ideální (pokud to ekonomická situace dovolí) mít v halách rovněž infra zdroje tepla, kde si kuře může samo najít zónu, která mu vyhovuje. Část kuřat, která má jen drobný problém, se nám v celoplošně vytápěných halách bez této vymoženosti uchodí téměř k smrti. Důležitým požadavkem je, aby v centrálně vytápěných halách nebyl u podlahy průvan a aby tak absence zdroje tepla byla eliminována na minimum.

 

Se stále se zvyšující užitkovosti zákonitě vzrůstají přirozené potřeby kuřat. V minulosti jsme upřeli kuřatům noc a dnes se k této přirozenosti vracíme. Stejně tak přichází doba, kdy pro úspěšný start budou brojleři vyžadovat zdroj tepla, neboť oni sami si nejlépe dokáží najít  teplotu, která jim nejvíce vyhovuje.