Jiří Hladík - Drůbež

Prihlasit | RSS |

Za hlasem svého vodiče.

Znáte je všichni kdo jezdíte autem.Bažanti a nejenom obecní.Na podzim se začnou objevovat u silnic a hlavně v oblastech,kde mají myslivecká sdružení dost peněz nebo u bažantnic jako je Konopiště či  Židlochovice,kde se ve větším specializují na výrobu těchto živých terčů.

Znáte je všichni kdo jezdíte autem.Bažanti a nejenom obecní.Na podzim se začnou objevovat u silnic a hlavně v oblastech,kde mají myslivecká sdružení dost peněz nebo u bažantnic jako je Konopiště či  Židlochovice,kde se ve větším specializují na výrobu těchto živých terčů. Proč se tihle uměle odchovaní ptáci v největší koncentraci vyskytují právě u silnic bylo chvilku záhadou. Rozřešení bylo velmi jednoduché a prosté. Mláďata nekrmivých ptáků přijímají hlas svého vodiče už při proklubání do vzduchové bubliny.V přírodě není čas na nějaké zbytečně zdlouhavé procesy.No a tito ptáci při proklubání do vzduchové bubliny a nebo možná už dříve zaslechli ventilátory v dolíhních. Jsou odsouzeni jít do své smrti za hlasem svého vodiče a tak proto jsou u silnic, kde je toho rámusu  relativně nejvíce.
Je dobré počítat s tím, že i užitkoví hybridi, ať jsou to slepice,krůty,kachny nebo husy, jsou vybaveni touto schopností. A s kým si v prvních fázích života  povídal ventilátor, ten do své smrti půjde za rámusem.